FacebookMySpace TwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

Od uvedenia Meta Quest 2 na trh sme videli pomerne veľa fitness príslušenstva pre VR, ale nič sa nevyrovná činkám pre VR od spoločnosti KIWI Design. Mnohé fitness príslušenstvo VR je navrhnuté tak, aby uľahčilo potenie v náhlavnej súprave, a činka VR Weight Dumbbell pre Meta Quest 2 je špeciálne navrhnutá tak, aby tento proces sťažila. Činky VR, ktoré sú teraz k dispozícii na Amazone, sú súpravou individuálnych nástavcov, pomocou ktorých si môžete nastaviť osobnú hmotnosť každého dotykového ovládača.  Systém sa dodáva s dvoma puzdrami pre oba ovládače, do ktorých sa zmestí niekoľko leštených platní po 1,8oz. Na každý držiak ovládača možno umiestniť až tri dosky; čím viac dosiek sa pridá, tým ťažší bude ovládač.

Montáž je pomerne jednoduchá. Jednoducho nasaďte štyri kryty na hornú aj dolnú časť každého ovládača a vložte požadovaný počet dosiek do stredového krúžku, potom zaistite základnú rukoväť. Aby ste zabránili kolísaniu závažia počas používania, použite dodané adaptéry závažia na vytvorenie pevného spojenia.

Technológia VR je skvelá na kardio tréningy, ale chýbajú v nej silové cvičenia. Niektoré spoločnosti vyvinuli vlastné riešenia tohto problému pomocou špecifických pomôcok, ktoré sú účinné, ale nie sú práve lacné a/alebo ľahko dostupné. 

Virtuálne činky KIWI sú jedinečnou strednou cestou pre tých, ktorí hľadajú efektívny a lacný VR tréning.  Po štrnástich dňoch cvičenia s činkami VR od spoločnosti KIWI už môžete vidieť ich účinnosť. Toto zariadenie má však určité obmedzenia.

Konkrétne činky umožňujú zvýšiť zaťaženie každého ovládača približne o 5,3 uncí. Ak však zvýšite hmotnosť, môžete prsteň zničiť. Samozrejme, nemôžete to povedať s istotou, ale zdá sa, že činky KIWI VR sú absolútne maximálnou hmotnosťou, ktorú by ste mali na ovládače Touch nasadiť. Veko príslušenstva sa tiež niekedy môže zachytiť o joystick ovládača.

Aj napriek drobným nedostatkom sú činky KIWI VR skvelým nástrojom pre fanúšikov VR fitness. Hoci sú určené priamo na tréningy, ako napríklad FitXR a Supernatural VR, príslušenstvo sa dá použiť aj na rôzne hry a programy pre VR. Napríklad činky VR môžu slúžiť na simuláciu gravitácie určitých virtuálnych objektov, medzi ktoré patria zbrane v strieľačke z prvej osoby Contractors alebo golfové palice v minigolfe VR Walkabout Mini-Golf. Extra ťažkosť sa ukázala ako skvelé riešenie aj v hre The Climb 2, v ktorej sa veľká časť pohybu odohráva v hornej časti tela.

Fitness aplikácia na sledovanie tréningov mimo VR

Sledujte počet spotrebovaných kalórií a celkové trvanie tréningu vo VR priamo zo svojho inteligentného zariadenia.

Spoločnosť Meta (predtým Facebook) oznámila novú aktualizáciu svojej fitnes aplikácie Oculus Move, vďaka ktorej môžete svoje tréningové výsledky sledovať aj mimo náhlavnej súpravy VR. V súčasnosti je na sledovanie štatistík potrebné nosiť náhlavnú súpravu Meta Quest alebo Meta Quest 2 a spustiť aplikáciu Oculus Move vo VR.

S nadchádzajúcou aktualizáciou budeš mať prístup k rovnakým údajom prostredníctvom oficiálnej aplikácie Oculus v zariadeniach so systémom iOS a Android bez potreby náhlavnej súpravy.

Po pripojení zariadenia Oculus Move k aplikácii Oculus budú môcť používatelia priamo zo svojho mobilného zariadenia kontrolovať všetko od odhadovaného počtu kalórií a minút strávených cvičením vo VR až po rôzne fitnes ciele, ktoré si stanovili. Pripojenie zariadenia Oculus Move k aplikácii je samozrejme voliteľné. Nakoniec sa budete musieť zaregistrovať ručne.

Oculus Move je predvolene vo vašej knižnici. Pre tých, ktorí používajú aplikáciu prvýkrát, bude k dispozícii malý návod, ktorý opisuje, ako sa sleduje váš pokrok.

Spoločnosť Meta tiež oznámila rozšírenú podporu pre službu Apple Health. Používatelia iPhonu, iPadu alebo hodiniek Apple Watch budú môcť čoskoro spárovať Oculus Move so svojím účtom Apple Health, a tak sledovať svoj tréningový pokrok vo VR aj mimo nej bez nutnosti manuálneho zadávania informácií. Podobne ako v aplikácii Oculus sa musíte na spárovanie konta Apple Health manuálne prihlásiť.

Podľa spoločnosti Meta sa tieto funkcie objavia v Meta Quest a Meta Quest 2 v nasledujúcom mesiaci v bezplatnej aktualizácii.