FacebookMySpace TwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It
VR sa stane neoddeliteľnou súčasťou videokonferencií
VR sa stane neoddeliteľnou súčasťou videokonferencií

Pri výskume trhu používateľov experti dospeli k záveru, že väčšina podnikových zamestnancov by počas videohovorov rada využila možnosti virtuálnej reality.

Nakoniec, väčšina z nich stále nie je morálne pripravená na návrat do práce v kancelárii, zatiaľ čo kvalita video komunikácie zostáva veľmi žiadaná. Zavedenie inovatívnych technológií a aplikácií VR môže výrazne zlepšiť prácu, pomôcť zjednotiť tím a navodiť, aby sa kolegovia cítili ako jediný tím. Navrhované konštrukcie okrem toho poskytujú maximálnu ochranu pred hackerstvom.

Podľa sociologických údajov HTC Vive sa väčšina zamestnancov pracujúcich z domu nechce vrátiť do svojich kancelárií, ešte nie sú pripravení na návrat k obvyklému spôsobu života. Ale zároveň 36% respondentov neskrývalo svoju nespokojnosť a únavu z online hovorov a videokonferencií. Viac ako polovica zamestnancov súhlasí s implementáciou a testovaním inovatívneho vývoja v záujme zlepšenia kvality komunikácie a produktivity.

To môžu poskytnúť zariadenia so zabudovanou virtuálnou realitou. Koniec koncov, môžu nadviazať interakciu medzi zamestnancami, aby pri vzájomnej práci na diaľku nepociťovali žiadne nepohodlie. Na dosiahnutie maximálnej produktivity a bezproblémového fungovania budú musieť zamestnanci absolvovať školenie o používaní systému. Nakoniec, väčšina z nich nikdy také gadgety nepoužila a nepozná všetky funkcie virtuálnej reality.

Všetko je skutočné

Riaditeľ spoločnosti HTC EMEA tvrdí, že v modernej ére technológií sa bez systémov VR nezaobíde. Spoločnosť už vyvinula mnoho zariadení a systémov pre virtuálnu realitu, ktoré sú medzi spotrebiteľmi veľmi populárne. Pomáhajú ľuďom nadviazať spojenie a kontakt bez najmenších prekážok v prirodzenejšom prostredí na vnímanie. Dnes je veľa veľkých spoločností zapojených do zavádzania inovatívnych systémov do svojich pracovných procesov, aby zamestnanci nestratili pocit práce v tíme. Technológie VR sú koniec koncov navrhnuté tak, aby spájali ľudí a posilňovali ich vzájomné spojenie. Či už ide o jednoduchý videohovor, konferenciu alebo skupinové online zadanie.

Bohužiaľ, systémy virtuálnej reality, ktoré majú toľko výhod a príležitostí, sa do našich životov zavádzajú veľmi pomaly. Nie všetci manažéri jasne chápu tento vývoj a výhody, ktoré môže priniesť. Na základe prieskumu vidíme, že 31% respondentov si myslí, že VR je príliš drahá. A iba 19% bolo schopných osobne vyskúšať všetky výhody systému.

Napriek tomu všetkému sme v moderných realitách povinní vyskúšať všetky možné spôsoby prispôsobenia sa súčasnej situácii vo svete. Pandémia sa stala impulzom pre rýchly vývoj a používanie ultrarodných technológií. Virtuálna realita sa snáď veľmi skoro stane pre každého známou vecou, ​​bez ktorej je ťažké žiť.