FacebookMySpace TwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It
Tipy pre tých, ktorí plánujú nákup inovatívneho systému VR.
Tipy pre tých, ktorí plánujú nákup inovatívneho systému VR.

Moderné obdobie aktívneho vývoja virtuálnych systémov padlo v roku 2010, tento rok tínedžer z USA Palmer Lucky nezávisle vyvinul prototyp budúcich vychytávok pre vytváranie virtuálnej reality, ktorý sa používa v Oculus Rift. O niekoľko rokov neskôr vytvoril chlap spoločnosť Kickstarter, ktorej sa podarilo dosiahnuť nevídaný úspech. Od tohto momentu videl celý svet perspektívu vo vývoji VR. Samotný Mark Zuckerberg sa o túto myšlienku začal zaujímať a získal spoločnosť Rift za 2 miliardy dolárov.

Od tohto momentu sa v tomto výklenku objavili takí technologickí giganti, ako je C HTC Vive, ktorý vytvára headset pre Samsung Gear VR a Google Cardboard. Tisíce tvorcov aplikácií, hier a rôznych programov začali do svojich produktov zavádzať možnosti virtuálnej reality. Tento trend zachytil aj YouTube, ktorý vytvára 360-stupňové videá.

Cenovo dostupná náhlavná súprava

Gear VR

Gear VR umožnili používať mobilný telefón ako skutočnú obrazovku. Táto technológia bola predstavená v predstavených vychytávkach Samsung. Podporovať ho môžu také mobilné telefóny ako Samsung.

Často, keď si kúpite nový telefón z niektorej série Samsung, dostanete do neho Gear VR. Ale samozrejme, vždy si ho môžete kúpiť.

Všetky aplikácie a hry budú dostupné vďaka Samsung Oculus Home, ktorého katalóg sa neustále rozširuje a svojich používateľov teší zaujímavými novinkami. Pre majiteľov zariadení Samsung Gear VR je to dokonalá príležitosť na učenie sa VR. Napriek skutočne slabému výkonu vášho zariadenia sa do VR môžete bez problémov ponoriť.

Cena: 100 dolárov za náhlavnú súpravu (bez telefónu).

Budete tiež potrebovať jeden z nových modelov smartfónov Samsung.

Ideálne pre: ľudí, ktorí nechcú minúť veľa peňazí na zoznámenie sa s technológiami VR a nemajú túžbu byť v procese používania miniaplikácií v spojení s PC alebo konzolami.

Závery: Vďaka svojej nízkej cene a prenosnosti môže Gear VR priniesť obrovské množstvo kupujúcich, ktorí chcú zažiť svet virtuálnej reality. Okrem toho systém neustále doplňuje zásoby dostupných hier a aplikácií v úložisku. Tento systém je, bohužiaľ, možné testovať pomocou mobilného telefónu Samsung a žiadneho iného. Toto je možno jediný negatívny vývoj.

Kartón a Daydream

Unikátny vývoj technológie Cardboard je vôbec prvým experimentom s virtuálnou realitou od spoločnosti Google. Všetky pomôcky boli vyrobené z obyčajnej lepenky, čo bolo pre všetkých skutočným prekvapením.

Google predal vývojový nápad iným spoločnostiam. Preto dnes existuje 13 adaptácií modelov od Google, ktorých cena sa pohybuje od 15 do 70 dolárov. Všetko závisí od konfigurácie, napríklad CandyShell Grip obsahuje ochranné puzdro pre vaše zariadenie.

V úložiskách pre Android a iOS sa objavuje čoraz viac užitočných aplikácií. Nájdete rôzne hry, programy na sledovanie filmov a aplikácie, ktoré budú užitočné pre prácu.

Na jar 2021 sa objavili informácie, že Google Cardboard, Daydream pokračuje vo vývoji nových technológií. Jeho softvér bude súčasťou všetkých budúcich telefónov s Androidom. Zariadenia z aplikácie Google Daydream View sú vyrobené z látky a obsahujú špeciálne ovládače na sledovanie gest.

Miniaplikácie Daydream budú fungovať so svetoznámymi službami. A spoločnosti ako Netflix a podobne pomôžu šíriť technológiu prostredníctvom reklamy a premietania filmov pomocou inovatívnych systémov.

Ceny: Cena služby Google Cardboard sa bude líšiť podľa balíka. Priemerná cena od 15 do 25 dolárov. Miniaplikácie Daydream View s ovládačmi stoja 79 dolárov.

Ďalšie nákupy: telefón založený na systéme Android alebo IOS. Zatiaľ čo Daydream View zatiaľ môže fungovať iba so smartfónmi Google Pixel. Ale čoskoro bude systém Android vhodný pre tento headset.

Cieľové publikum: pre ľudí, ktorí chcú dostať príležitosť pracovať so spoločnosťou BP bez veľkých peňazí.

Závery: Vývoj Daydream View 100 percent sa stane skutočným konkurentom Gear VR. Zatiaľ čo miniaplikácie Cardboard oslovia začínajúcich používateľov, ktorí VR ešte len spoznávajú.