FacebookMySpace TwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

AI úplne zmení metodiku posudzovania a riadenia procesu zvárania. Je schopný študovať jemnosti pórovitosti, a to ešte pred viditeľnými a zistenými nepresnosťami zvarov.

Dve najväčšie megakorporácie, Intel a Deere, sa rozhodli spolupracovať pri vytváraní inovatívnych riešení pre rôzne podnikové misie. Nájdenie nedostatkov v oblúkovom zváraní sa dnes stane hlavnou úlohou spoločnosti. To výrazne zlepší produktivitu firmy a minimalizuje náklady.

Pred pár rokmi sa spoločnosť Intel na jednej z konferencií rozhodla nadviazať spoluprácu so spoločnosťou Audi. Prvá vec, ktorú urobili, bolo sledovanie a indikácia vlastností bodového zvárania na koncerne. Po úspešnom začiatku spolupráce spoločnosti zamerali svoje úsilie na ďalšiu kontroverznú prácu v iných oblastiach a vo väčšom rozsahu. Študovali strojové učenie a začali skúmať dôležité analytické údaje.

Vývojári vytvorili systém, ktorý je schopný identifikovať pórovitosť zvarov.

Na presnejšie vyhľadávanie chýb vo zvaroch sa používa inovatívna technológia riadenia, ktorá zahŕňa použitie počítačového videnia a tiež systém umelej inteligencie. Vďaka tejto automatizácii pomáha identifikovať všetky chyby v procesoch zvárania vo firmách.

Takéto technológie sa už úspešne používali vo viac ako 50 konzervárňach v rôznych krajinách. Používajú sa pri procesoch zvárania rôznych druhov ocele na účely navrhovania súčiastok a dielov rôznych strojov a automobilov. Vo firmách sa používa viac ako sto automatizovaných robotov, ktoré urýchľujú pracovné procesy.

Systém Intel AI pomáha identifikovať hlavný problém počas procesu zvárania je pórovitosť švov. Najdôležitejšie je všimnúť si tento problém už v počiatočnej fáze práce, aby sa minimalizovali škody a rýchlo a opravila chyba.

To si vyžaduje inovatívne systémy na rýchlu online analýzu údajov. Vývojári spoločností sa zaoberajú vytváraním plnohodnotnej zabudovanej softvérovej technológie, ktorá je schopná integrovať sa do procesu a riadiť všetky momenty, pričom poukazuje na nedostatky. Toto všetko by sa malo diať v reálnom čase.

Inovatívne samostatné stroje sú vybavené vstavaným systémom strojového videnia a profesionálnou zváracou kamerou. Celý systém je poháňaný inovatívnym počítačom PC a využíva výhody možností spracovania fotografií.

Perfektné procesy pre Audi s inovatívnou technológiou.

Hlavnou úlohou pre zvýšenie efektívnosti pracovných procesov automobilového koncernu je výroba všetkých robotických systémov.

Spoločnosť sa plne zameriava na tvorbu kontrolovateľných a flexibilných programov. To pomáha dosiahnuť najpozitívnejší výsledok a umožňuje vám používať rôzne metódy výpočtu, strojové učenie, inovatívne technológie a ďalšie.

Spoločnosť začala testovať experimentálny autonómny vývoj pomocou kamery s oblúkovým tvarom na kontrolu, ktorá umožňuje všimnúť si aj množstvo menších odchýlok od normy. Pretože v spoločnosti sú každý deň vykonávané tisíce zváračských prác, čo je fyzicky nemožné okamžite sledovať. Spoločnosť používa dobre známu metódu vzorkovania a vykonáva manuálne kontroly kvality na vybraných strojoch.

Vzhľadom na to, že tento systém využíva informácie, ktoré vytvára zvárací radič, a nie autonómne stroje, bolo možné počas procesu zvárania sledovať dynamiku napätia a prúdu.

Palubná doska umožňuje pracovníkom zobraziť informácie a upozorniť technikov, ak zistia chyby alebo zmeny v konfigurácii, ktoré je možné minimalizovať alebo opraviť.

Výsledkom tohto partnerstva so spoločnosťou Intel je rozšírená platforma, ktorá výrobcom automobilov umožňuje vylepšiť kontrolu kvality zvarov a poskytnúť základ pre budúce aplikácie, ako sú robotika, pradenie, leštenie a lakovanie.

Zamestnanci majú teraz možnosť čítať a spracovávať údaje, používať algoritmy a analyzovať ich v rámci.

Toto je plán do budúcnosti. Prechod od manuálneho ovládania k robotovi pomohol skupine vylepšiť postupy riadenia kvality. Okrem toho sa náklady spoločnosti znížili o 50%.