FacebookMySpace TwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

Hlavným poslaním tejto štúdie je zistiť výhody VR pre starších ľudí. Dokážu inovatívne technológie ovplyvniť ich život, urobiť ich šťastnejšími, emocionálnejšími a progresívnejšími? Niekoľko obyvateľov domova dôchodcov John Knox Village testovalo produkty virtuálnej technológie a navštívilo Medzinárodnú vesmírnu stanicu (samozrejme virtuálnu). Práve to tvorilo základ výskumu, ako môže VR ovplyvniť emocionálne pozadie ľudí a táto technológia môže zlepšiť náladu človeka. Známi vedci začali študovať získaný materiál.

Štyria dôchodcovia, ktorí boli oblečení do všetkých potrebných pomôcok na načítanie do sveta virtuálnej reality, sa mohli cítiť ako skutoční astronauti skúmajúci rozľahlosť vesmíru. Cítili sa bez tiaže a mohli obdivovať ohromujúce výhľady. Systém tiež ponúka cestovanie do všetkých kútov sveta, prechádzky a extrémnu zábavu.

Vedci a odborníci budú študovať a pozorovať 1 200 obyvateľov opatrovateľských domov, ktorí zase pochopia svet VR. Profesionáli sa pokúsia pochopiť, či virtuálne technológie môžu pozitívne ovplyvniť stav tela, emocionálnu zložku a celkový stav staršej osoby. Vedci čoskoro začnú pracovať na zdravých komunitách ľudí v celej Amerike.

Celý systém VR je postavený na skutočnosti, že dokáže sledovať pohyby človeka a ovládať, čo vidí a cíti. Virtuálna realita vám dnes umožňuje úplne sa ponoriť do inej reality, prechádzať sa ulicami Ríma alebo Berlína. Ak človek prejde do jedného bodu a potom sa otočí do iného, ​​obrázok plynule sleduje jeho pohyby a vytvára pocit úplnej prítomnosti druhého oka. Ak človek počuje hudbu vo virtuálnom svete a priblíži sa k zdroju melódie, zvuk je zosilnený a vytvára ešte realistickejší obraz.

Keď sa štyria starší ľudia vydali na virtuálnu cestu na vesmírnu stanicu, jedna z účastníčok experimentu, 77-ročná Anne Selby, povedala, že má malú morskú chorobu. Koniec koncov, obraz, ktorý sa odohrával pred ňou, a pocity boli veľmi realistické. Napriek tomu žena štúdiu nezastavila a dokázala sa vyrovnať s miernou malátnosťou.

Manažér spoločnosti MyndVR Corporation, ktorá poskytla potrebné vybavenie pre štúdiu, varoval, že všetci kandidáti na experiment budú predbežne vyšetrení na vhodný stav duševného a fyzického zdravia. Subjekty majú tiež špeciálne tlačidlo na zrušenie všetkých akcií, ak nemôžu tolerovať neočakávané zmeny, ktoré VR predstavuje. Obyvatelia John Knox sú seniori, jednotlivci alebo páry, o ktoré sa stará kvalifikovaný personál.