FacebookMySpace TwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

Vývojári, ktorí hľadajú jedinečnú pracovnú platformu založenú na Linuxe, by mohli vedieť, že startup Simulavr vytvoril autonómny VR headset. Autonómny VR headset dostal názov "Simula One" a nie je určený na hranie hier, ale skôr pre programátorov, vývojárov softvéru - vlastne pre každého, kto pri svojej práci používa Linux. 

 V tejto chvíli spoločnosť oznámila hlavné funkcie a predviedla prototyp Simula One. Magnavox Odyssey má samozrejme jedinečnú retro atmosféru, údajne inšpirovanú prvými počítačmi ako Atari 2600 a Apple II.

O Simulinku však zatiaľ nemáme všetky informácie. Headset sa údajne dodáva s odnímateľným počítačovým balíkom x86, v ktorom sa nachádza predinštalovaný open-source správca SimulaOS VR, ktorý možno nainštalovať a spustiť na slúchadlách SteamVR, ako sú Valve Index a HTC Vive Pro.

Simula One vraj obsahuje aj sledovanie gest rukou pomocou funkcie UltraLeap, dekonštruovaný režim AR, aby ste mohli sledovať všetko okolo seba, a ďalšie funkcie. 

Vývojár údajne plánuje spustiť kampaň na Kickstarteri pre túto náhlavnú súpravu vo februári 2022. Možno sa v blízkej budúcnosti dozvieme viac o funkčnosti a cenách Simula One, ako aj o aktualizáciách produktu, displejoch a náhlavnej súprave.

Je nesporné, že Simula One svojím hardvérovým prístupom osloví pomerne malú skupinu používateľov VR. Napriek tomu je prísľub samostatnej náhlavnej súpravy VR, ktorá na začiatku prevzala Linux z krabice, pomerne veľkým prekvapením. Okrem používania príkazového riadku na ďalšiu prácu vo VR bude vývojárov zaujímať, čo všetko s ním môžu robiť.