FacebookMySpace TwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

Náhlavná súprava VR/AR od spoločnosti Apple sa odkladá do roku 2023. Budeme musieť počkať trochu viac času, kým sa neobjaví náhlavná súprava VR/AR mixed reality od spoločnosti Apple. Podľa úniku nových informácií od zamestnancov spoločnosti môže byť uvoľnenie dlho očakávanej náhlavnej súpravy oneskorené až do roku 2023 z dôvodu mnohých technických problémov. Zdroje hovoria, že prezentácia zariadenia sa mala uskutočniť počas výročnej celosvetovej konferencie vývojárov v júni a potom oficiálnej prezentácie - na jeseň tohto roka. Z dôvodu nedávnych zlyhaní však spoločnosť môže odložiť oznámenie na neskoršie obdobie.

Informácie o vývoji potenciálnej náhlavnej súpravy so zmiešanou realitou v spoločnosti Apple sa prvýkrát objavili v roku 2018. Od tej doby existujú informácie, že zariadenie bude mať duálny 8K displej s vysokým rozlíšením s vstavaným sledovaním pohybu očí, 12 kamier, ktoré vám umožňujú sledovať pohyb rúk,vymeniteľnú čelenku a množstvo možností ovládača.

Podľa zdrojov sa náhlavná súprava vyvíja od roku 2015 a mala by nahradiť iPhone v nasledujúcich 10 rokoch. Zdá sa, že používatelia bohužiaľ musia počkať do budúceho roka, kým si kúpia toto dlho očakávané zariadenie. Rovnaké zdroje uvádzajú, že spoločnosť Apple pripraví dodávateľov na uvedenie na trh na jar roku 2023, a na vývojárskej konferencii budúci rok sa bude klásť dôraz na aplikácie VR a AR pre náhlavnú súpravu.

Okrem toho sa uvádza, že spoločnosť pracuje na pokročilejších AR-okuliaroch, ktoré budú údajne prezentované ihneď po prezentácii zariadenia zmiešanej reality. V apríli 2021 generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook zdôraznil, že AR bude "kriticky dôležitý" pre budúcnosť spoločnosti a povedal, že vidí, že sa v niektorých z týchto oblastí AR vyvíja pomocou telefónu.

Podľa správ pripravovaná aktualizácia systému iOS 16 položí základy pre budúce vydanie náhlavnej súpravy so zmiešanou realitou, čo znamená, že oficiálne oznámenie môže byť hneď za rohom. Očakáva sa, že najnovšia aktualizácia s kódovým označením "Sydney" bude uvedená na zariadeniach iOS tento rok v lete.

Napriek tomu, že spoločnosť Apple zjavne podporuje technológiu VR / AR, spoločnosť nemá prakticky žiadny záujem na vytváraní vlastného metaverse a jej pozornosť bude zameraná na poskytovanie vysoko kvalitného obsahu. Keďže Facebook oznámil prechod na Meta, videli sme veľa rôznych spoločností, organizácií a verejných činiteľov, ktorí prejavujú záujem o rozvíjajúci sa metaverse. Zdá sa však, že Apple stále zostáva na okraji... zatiaľ.